УКР РУС ENG

Мозаїка

- одна з найдавніших технік
декоративно-прикладного мистецтва.
Трохи історії
IV
тисячоліття
до нашої ери
стародавній Схід

У другій половині IV тисячоліття до нашої ери, в період, коли почалося будівництво палаців шумерських міст Месопотамії, вважається початком історії мозаїки.

У той час мозаїка представляла з себе обпалені глиняні конуси діаметром до 2 см і довжиною до 10 см, які викладалися в глиняному розчині. Картини складалися з торцевої частини конусів і пізніше раскрашивались в геометричні візерунки.

Конусная мозаїка. Урук. Месопотамія. III тис. До н. е.
Фото - мозаїка в Стародавньому сході
III
століття
до нашої ери
Античність

В епоху еллінізму, коли з'явилася можливість підколки дрібних камінчиків і кольорове скло стало більш доступним, почався розквіт античної мозаїки з властивою їй реалістичністю і мальовничістю. Найдавнішим панно, де була використана техніка підколки камінчиків мозаїки міста Моргантіна, Сицилія.

Моргантіна, Сицилія III століття до н. е.

Фото - мозаїка за часів античності

IV
століття
нашої ери
Візантія

Епоха Візантійської імперії вважається найбільшим розквітом художньої мозаїки. Мозаїка стала витонченою, почалися використовуватися дрібні камені, фон картин переважно золотий, а кладка більш щепітільна.

Равенна, Італія, VI століття н.е.

Фото - мозаїка за часів Візантійської імперії

XII
століття
нашої ери
Рим в Середньовіччя

Останній великий період римського музичного мистецтва був 12 13-а століття, коли Рим розробив свій власний художній стиль, вільний від строгих правил східної традиції і з більш реалістичним зображенням фігур в просторі.

Базиліка Святого Климента, Рим, Італія XII століття н.е.

Базиліка Сан-Клементе аль-Латерано-Римська мозаїчна мозаїка

XII
століття
нашої ери
Іслам

Мозаїка часто прикрашала палаци східних правителів, так як в той час була найпопулярнішим видом живописної техніки. Мозаїчні панно присвячувалися різним темам: квіткові та геометричні орнаменти, сцени полювання, битви і т.д.

Будинок багатого сарта в околицях Самарканда

Фото - Будинок багатого сарта в околицях Самарканда

XX
століття
нашої ери
мозаїка СРСР

Мозаїка часто використовувалася в екстер'єрі будівель СРСР. Ці грандіозні панно збереглися в багатьох містах колишнього СРСР. На них зображувалися шахтарі, сталевари, космонавти та інші герої праці. Уряд не шкодував коштів на цей вид мистецтва. Навіть автобусні зупинки прикрашали художніми панно з мозаїки.

Національний Інститут Раку, Київ, Україна

Фото

XXI
століття
нашої ери
Сучасна мозаїка

Мозаїка перетворилися в популярне ремесло і мистецтво, і не обмежується професіоналами. Сучасні майстри та ремісники працюють з каменем, керамікою, черепашками, художнім склом, дзеркалами, намистом, і навіть такими предметами, як частини ляльок, перли, або шматочки фотографій. У той час як древня мозаїка, як правило, використовувалася в архітектурі, сучасна мозаїки знайшла своє застосування всюди: від лавок і вазонів під квіти, до гітар і велосипедів.

Метро Друге авеню, Нью-Йорк, США

Фото - мозаїка в Метро Друге авеню, Нью-Йорк, США

Замовлення набору мозаїки
Ваше замовлення
Передзвоніть мені
Зручний час:  
Зробити замовлення
Зробити замовлення